Zkušenosti s nadýmáním máme asi všichni. Ale málokdo už ví, že se ho můžeme poměrně jednoduše zbavit pomocí jednoduchých kroků nebo přírodních prostředků. Pokud nebudete nadýmání řešit, může to být pro vás velmi nepohodlné. Nadýmání vám rozhodí trávení, přivodí bolesti břicha a nebudete se cítit komfortně. Při nadýmání máte zvětšené břicho, a to vám může ubírat na sebevědomí.
Čaj je lékem na nadýmání
Horký šálek čaje vám může pomoci, pokud trpíte nadýmáním. Čaj na nadýmání může být jakýkoliv, který se skládá z bylinek, které pomáhají právě s tímto problémem. Jaké bylinky to jsou? Řadíme mezi ně listy pampelišky a kořen pampelišky, chmel, měsíček, mateřídoušku, jitrocel nebo mátu. Na nadýmání může pomoci také ovocný čaj, třeba borůvkový. Borůvky jsou skvělé proti nadýmání a celkově na podporu trávení. Dopřejte si šálek takových čajů klidně každý den, jednou až dvakrát denně. Pokud nejste zvyklí pít čaj na denní bázi, dopřejte si ho v okamžiku, kdy se u vás objeví nadýmání.
Co dalšího může pomoci na nadýmání?
Cvičení – pohybová aktivita podporuje pohyby trávicího systému. Pokud se hýbete vy, hýbou se i vaše střeva a tím rychleji a účinněji zpracovávají přijaté jídlo. Tím předcházíte nadýmání.
Příjem tekutin – pomoci s nadýmáním může také dostatečný příjem tekutin. Zejména obyčejné vody nebo výše zmíněných čajů. Nezapomeňte, že byste měli pít alespoň dva litry tekutin denně.
Probiotika – zkuste na podporu trávení užívat probiotika. Buď ve formě pilulek, které koupíte v lékárně nebo obchodě se zdravou výživou, nebo konzumujte potraviny, které je obsahují. To je třeba fermentovaná zelenina, kefír nebo jogurty.
Omezte umělá sladidla – umělá sladidla jsou skvělá v tom, že nemají žádné kalorie. Ovšem některá z nich, třeba mannitol, mohou působit u spousty lidí nadýmání. Volte raději cukr nebo jiné slazení.